Ukas lenker: Historiefortelling, bildedeling og 90-tallshiphop
1. juli 2011 § Legg igjen en kommentar
Jeg er i sommermodus om dagen og kommer neppe til å legge ut noe særlig på bloggen før august, med mindre jeg plutselig får ånden over meg. For tiden holder jeg på å researche en artikkel om hviledagen/sabbaten – hvordan og hvorfor praktisere dette budet – og da føles det av en eller annen grunn ikke riktig å stresse med noe så trivielt som å holde en blogg oppdatert. Har du innspill til dette med hviledag, må du forresten gjerne ta kontakt. Imidlertid kan jeg jo dele med meg noen lenker jeg har likt den siste uka_
1. Plot device: Denne fete lille kortfilmen er en slags metafilm om filmsjangere. «Plot devices» er elementer i en historie som introduseres kun for å føre historien fremover, og jeg antar at man kan si denne filmen har godt og vel sin andel av dem.
2. Mlkshk: På den verdensvide veven skorter det ikke akkurat på muligheter for å dele morsomme og quirky bilder med hverandre, gjerne av katter, og fremtidens digitale arkeologer kan kanskje unnskyldes for å konkludere med at Internett ble skapt med nettopp dette som hensikt. Mlkshk.com er en slik side, men en god sådn, som jeg foreløpig har falt for rett og slett fordi den tilsynelatende er befolket av folk med relativt god smak.
3. Obi One: I kveld skal jeg på releaseparty med Kristiansands/Skiens-rapperen Obi One, som i disse dager slipper debutalbumet Siste av sitt slag. Jeg gleder meg fælt, for jeg har mange felles referanser og preferanser med Obi – insisteringen på at hiphop var best på 90-tallet, tegneserie- og Star Wars-universet blant annet.
EDIT: Albumet kan visst lastes ned gratis her, og jeg anbefaler særlig låtene Frihet, Offentlig transport og Sand i maskineriet.
Legg igjen en kommentar